Серебрійський заклад дошкільної освіти

Робота дошкільного закладу відбувається за програмою

розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля"

Скерованість педагогів,  направлена на забезпечення кожному дошкільникові достатнього та необхідного рівня розвинутості, вихованості, навченості, життєвої компетенції, надання рівних стартових можливостей  шляхом створення ситуації успіху, педагогічної підтримки кожної дитини.

Пріоритетний напрямок роботи

Відповідно до досягнень, виявлених недоліків, запитів батьків та державних вимог, педагогічний колектив дошкільного закладу ставить перед собою на такі завдання:

1.    Формування патріотичної свідомості дітей засобами народознавства.

2.    Робота колективу щодо формування мовленнєвої компетентності дошкільників відповідно Базового компонента дошкільної освіти та  освітньої програми .

3.   Продовжувати роботу щодо формування фізичного, психічного та соціального здоров'я дошкільників, мотивації здорового способу життя в контексті правового виховання.

Методична робота в дошкільному навчальному закладі  спрямована на підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу кожного члену педагогічного колективу, а відтак – на досягнення позитивних результатів у вихованні, розвитку та навчанні дітей, оптимізації освтньо-виховного процесу,  ефективне здійснення системи методичних заходів у період роботи за  програмою розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля", змін у напрямку підвищення якості навчально-виховного процесу.

Зміст  методичної  роботи будується на основі державних документів  про освіту, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, навчальних планів, програм. Велика увага приділяється спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування в дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість.

Серед розмаїття форм методичної роботи слід виокремити роботу творчої групи під керівництвом завідувача дошкільного навчального закладу, члени якої працюють над проблемою «Впровадження інноваційних педтехнологій в роботі з дітьми дошкільного віку. Розвиток мовленнєвих здібностей дошкільників», навчають  педагогів адаптувати отриману теоретичну та практичну інформацію до умов власної професійної діяльності.

Форми методичної роботи були спрямовані на вдосконалення професійної майстерності педагогів  та формування їх інноваційного мислення.

Організація методичної роботи з педагогічними кадрами має діагностично-прогностичний характер, базується на аналізі роботи під час проведення освітньо-виховного процесу. Вивчення якості освіти педагогічної майстерності стало реальним підґрунтям для втілення шляхів реалізації пріоритетних напрямів роботи дошкільного навчального закладу і дозволяє вчасно корегувати і надавати методичну допомогу в розв’язанні певних освітніх проблем. Діагностування педагогів проводиться систематично за допомогою анкет, діагностичних карт та аналізу педагогічної діяльності.